.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burç nedir, yükselenim nedir, yükselen hesaplama nasıl yapılır ve yükselen burç özellikleri nelerdir merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.
DOĞUM TARİHİ GÜN
:
DOĞUM TARİHİ AY
:
DOĞUM TARİHİ YIL
:
DOĞUM SAATİ
:
DOĞUM DAKİKASI
:

Güneş Burcu Nedir?

Klasik olarak herkesin doğum tarihine göre bildiği burç güneş burcu olarak geçer. Örneğin Aslan, Terazi, İkizler burcu gibi. Kendi burcunuzu öğrenmek için Burç Hesaplama sayfamızı kullanabilirsiniz.

Yükselen Burç Nedir?

Kişi doğduğu esnada doğu ufkunda yükselen burca ise yükselen burç denir. Bunun için doğum tarihi dışında doğum saatini de bilmek gerekir çünkü yükselen burç her iki saatte bir değişmektedir. Yükselen burcunuzu öğrenmek için sayfadaki yükselen burç hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Karşımızdakinin bizde yarattığı ilk intiba ya da bizim karşımızdakindeki ilk izlenimimiz yükselen burç özellikleridir. Kişiler zamanla birbirlerini tanıdıkça güneş burcu özellikleri de kendini gösterir.

Yükselenim Nedir?

Yaşamın ilk yıllarında yükselen burcun etkisi daha net ve keskin bir biçimde hissedilir. Örneğin, aslan burcu yükseleni oğlak ise kişiler, hayatlarının ilk yıllarında oğlak burcunun özelliklerini taşır ve yansıtır. Bununla birlikte ilerleyen dönemlerinde de oğlak burcunun etkisini görmeye devam eder.

Güneş burcunuz, öz kimliğiniz için etkiliyken yükselen burcunuz kendinizi ifade etme şeklinizi belirler. Yükselenim ne sorusu özellikle doğum haritasına baktırmak isteyen ve dışardan nasıl göründüğünü merak eden kişiler tarafından merak edilir. Herkesin yükselen burcu vardır ve yükselen burcun doğru hesaplanması için doğum saati/dakikası bilinmelidir.

Yükselen Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yükselen burç hesaplama doğum saati ve doğum yeri bilgilerine göre yapılır. Doğum saatini tam olarak bilmek yükselen hesaplama işleminin eksiksiz ve doğru olmasını sağlar. Ancak doğum saatini bilmeyen kişiler yükselen burç hesaplama işlemi için astroloji uzmanlarına başvurabilir.

Burçların yükseleni dışarıdaki ilk izlenimleriniz hakkında bilgi sahibi olmanız için önemlidir. Örneğin, balık burcunun yükseleni terazi ise sizi gören kişiler öncelikle terazi burcunun özelliklerini taşıdığınızı düşünür. Ayrıca doğum haritanızı oluşturmak istediğinizde yine doğum saati ve yükselen burç bilgilerine ihtiyaç vardır.

Web sitemizde yer alan yükselen bulma aracı sayesinde iki kolay adımda yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Yükselen burcunuzu öğrenmek, yaşamınızdaki kilit noktaları görmenizi sağlayan astrolojik doğum haritasının eksiksiz olmasını sağlar.

Burçların Yükseleni Nasıl Öğrenilir?

Burçların yükselenini öğrenmek için ihtiyacınız olan tek şey, yükselen hesaplama aracı kullanmaktır. Yükselen hesaplama aracına doğum yerinizi ve doğum saati ile dakikasını girdiğinizde yükselen burcunuz hesaplanacaktır.

Doğum saati, yeri ve yılı herkesin yükselen burcunun farklı olmasını sağlar. Örneğin, balık burcu yükseleni kimi zaman terazi iken bazı kişilerde akreptir. Kişilerin fiziki görünümleri, izlenimleri, dönüm noktaları vb. birçok bilgiyi öğrenmek için web sitemizdeki yükselen burç hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Yükselen Burç Özellikleri Nedir?

Yay burcu yükseleni ya da ikizler burcu yükseleni farklı bir burcun etkisinde kalabilir. Herkesin bir yükselen burcu olmasına rağmen yıl, doğum yeri, saati ve dakikası yükselen burcun farklılık göstermesine neden olur. Dolayısıyla her burcun yükseleni farklı özelliklere sahiptir.

Yükselen Koç Özellikleri: Canlı, enerjik ve renkli bir görünüme sahiptir. Dominant yapı ile dikkat çeker ancak bulundukları ortamlarda eğlenmeyi bilirler.

Yükselen Boğa Özellikleri: Sakin, güvenilir ve kararlı bir imaja sahiptirler. Hayatlarının her alanlarında güvenli hissetmek önemlidir. Aynı zamanda zevk ve lükse fazlasıyla önem verirler.

Yükselen İkizler Özellikleri: İlk defa girdikleri ortamlarda bile yüksek enerjileri ile fark edilirler. Duygularını her iki uçta yaşayabilirler ve heyecana düşkünlerdir.

Yükselen Yengeç Özellikleri: Hayatı amaçları doğrultusunda yaşarlar. İyi bir dinleyicilerdir ancak kırılgan ve hassas bir yapıları vardır.

Yükselen Aslan Özellikleri: Doğal bir lider görünümüne sahiptirler. Ancak egoları oldukça kırılgandır. Yüksek enerjiye sahip olmaları ve vefalarıyla ön plana çıkarlar.

Yükselen Başak Özellikleri: Mükemmeliyetçidir. Sorumluluk duyguları çok yüksektir ve bir işi yaparken en iyisi olmayı isterler.

Yükselen Terazi Özellikleri: Soğuk bir görünüme sahiptirler. Çevrelerinde iyi bir uzlaştırıcı olarak bilinirler ve seyahati çok severler.

Yükselen Akrep Özellikleri: Güçlü yeteneklere sahip olmalarıyla bilinirler. Bununla birlikte olumlu ve olumsuz güçlerini en uçta yaşarlar.

Yükselen Yay Özellikleri: Özgür ruhlu ve iyimser kişilerdir. İletişimleri çok kuvvetlidir.

Yükselen Oğlak Özellikleri: Ciddi, soğuk ve mesafeli görünüme sahiptir. Sosyal statülerine fazlasıyla önem verirler.

Yükselen Kova Özellikleri: Dost canlısı ve sanat yönü baskın kişilerdir. Doğal hitabet ve ikna yetenekleri vardır.

Yükselen Balık Özellikleri: Duyarlı kişilerdir ve sezgisel özellikleri güçlüdür. Hayal dünyaları geniştir. 

BENZER HESAPLAMA ARAÇLARI
Sayfadaki alçalan burç hesaplama aracı ile doğum tarihi, saati ve dakikasını girdiğinizde alçalan burcunuzu saniyeler içinde görebilirsiniz.
Bu sayfadan doğum tarihinizi gün ve ay olarak girerek anında burç hesaplama yapabilirsiniz ve bu aynı zamanda güneş burcu olarak bilinir.