.

Alçalan Burç Hesaplama

Sayfadaki alçalan burç hesaplama aracı ile doğum tarihi, saati ve dakikasını girdiğinizde alçalan burcunuzu saniyeler içinde görebilirsiniz.
DOĞUM TARİHİ GÜN
:
DOĞUM TARİHİ AY
:
DOĞUM TARİHİ YIL
:
DOĞUM SAATİ
:
DOĞUM DAKİKASI
:

İkili ilişkiler, partnerinizle uyumunuz, iş ilişkileri kısaca sosyal ilişkilerinizde alçalan burcun etkileri görülür. Alçalan burç hesaplama için yükselen burcunuzdan altı sıra saymanız gerekir. Yedinci evin zirvesi olarak kabul edilen alçalan burç, özellikle ikili ilişkilerdeki davranışlarınızı, beklentilerinizi ve partnerde hangi özellikleri aradığınızı ortaya çıkarır.

Yükselen burç ve alçalan burç birbiriyle zıt ilişkide olabilir. İlk izlenimleriniz ve dışardan nasıl göründüğünüz, yükselen burç ile ilgilidir. Ancak ilişkilerden beklentiniz ve ilişki içerisindeki davranışlarınız burçların alçalanları ile ilişkilidir.

Alçalan Burç Nedir?

Alçalan burcunuzu bulmak için öncelikle yükselen burcunuzu bilmeniz gerekir. Alçalan burcunuz kısaca doğum haritanızdaki yükselen burcunuzun tam tersidir. Yükselen burç ve alçalan burç arasında 6 burç sırası mesafe vardır. Örneğin yükselen burcunuz Terazi ise alçalan burcunuz kendisinden sonra gelen 6. sıradaki Koç burcudur. 

Alçalan Burç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sayfadaki alçalan burç hesaplama aracını kullanabilmenizin yanı sıra şayet yükselen burcunuzu biliyorsanız aşağıdaki listeden de görebilirsiniz.  Yükselen burcunuza karşılık gelen burç, alçalan burcunuzdur:

Yükselen Koç : Alçalan Terazi
Yükselen Boğa : Alçalan Akrep
Yükselen İkizler : Alçalan Yay
Yükselen Yengeç : Alçalan Oğlak
Yükselen Aslan : Alçalan Kova
Yükselen Başak : Alçalan Balık
Yükselen Terazi : Alçalan Koç
Yükselen Akrep : Alçalan Boğa
Yükselen İkizler : Alçalan Yay
Yükselen Oğlak : Alçalan Yengeç
Yükselen Kova : Alçalan Aslan
Yükselen Balık : Alçalan Başak

Alçalan burcumuz, tüm güçlü yönlerimizi ve eksikliklerimizi ortaya çıkarır. Başka bir deyişle, sahip olmadığımız veya ortaklarımızın sahip olmasını istediğimiz özellikleri temsil eder. Hayatta bazı şeyleri arzuladığımızı ancak onları elde etmekte zorlandığımızı ima eder. Yükselen burcumuza sahip biri, duruma uyum getirebileceği için harika bir yaşam arkadaşı olacaktır.

Alçalan burç özellikleri ve etkilerini öğrenmek için bir astroloji uzmanıyla iletişime geçmeniz gerekebilir. 7. Eve denk düşen burçlar evlilik, iş, arkadaşlık, ortaklık vb. sosyal ilişkilerinizi belirleyebilir.

Alçalan Burç Etkileri Nedir?

Alçalan burç hesaplama aracı ile alçalan burcunuzu öğrenebilirsiniz. Yükselen burcun (DC) karşısında yer alan alçalan burç (ac) ilişkilerdeki beklentilerinizi ortaya çıkarır. Örneğin, siz istemeseniz bile yalan söylemekten hoşlanan kişilerle ilişki yaşayabilirsiniz. Alçalan burç, aktif özelliklerinizin tam zıddını içerir.

Örneğin, yükselen burcunuz koç ise alçalan burcunuz terazidir. Terazi burcuna sahip olan kişilere karşı ekstra bir yakınlık hissedebilirsiniz. Alçalan burç etkileri hayatın her evresinde kendini gösterebilir. Yaşamın ilk dakikalarından son dakikalarına kadar hayatınızın birçok noktasında alçalan burcunuzun özelliklerini taşıyan kişilerle rast gelirsiniz. Ayrıca bu kişiler, hayatınızdaki kilit kişiler olabilir.

Alçalan Burç Özellikleri Nelerdir?

Alçalan burç ile yükselen burç arasında 180 derecelik bir fark vardır. Dolayısıyla güneş burcunuzdan altı sıra saydığınızda tam zıttı bir burç ile karşılaşırsınız. Yükselen ve alçalan burçlar arasında zıt bir ilişki vardır ve bu zıtlık, sizin gizli yönlerinizi ortaya çıkarır.

Neredeyse herkes, alçalan burcundaki özelliklere sahip olan kişilerle ilişki kurmaya meyillidir. Bu ilişki bir evlilik olabildiği gibi dostluk ya da iş arkadaşlığı da olabilir. Örneğin, alçalan burcunuz akrep ise akrep burcuna sahip olan kişilerle veya akrep burcu özelliklerini taşıyan kişilerle yakın bir iletişim kurabilirsiniz.

Alçalan burç özellikleri derinlemesine incelenen bir konudur. Dolayısıyla birçok astroloji uzmanı, doğum haritanızı çıkardıktan sonra ilişkilerinizdeki tavrınızı ve hayatınızdaki önemli kişiler için alçalan burcu kullanır. Alçalan burç özellikleri aşk hayatını doğrudan etkiler. Örneğin, içinizde gizli olan ve dışa yansıtmadığınız özellikleri taşıyan kişilere ilgi duyabilirsiniz. Bu kişiler, genellikle alçalan burcunuz ile ilgilidir.

BENZER HESAPLAMA ARAÇLARI
Bu sayfadan doğum tarihinizi gün ve ay olarak girerek anında burç hesaplama yapabilirsiniz ve bu aynı zamanda güneş burcu olarak bilinir.
Yükselen burç nedir, yükselenim nedir, yükselen hesaplama nasıl yapılır ve yükselen burç özellikleri nelerdir merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.